מאתר עבורך טיולים מאורגנים

ניו-יורק

ניו-יורק

מה עוד לא נאמר, נכתב או הושר על העיר "שלעולם אינה ישנה", ניו יורק, מרכז העולם, השוקקת מכל הערים. נתחיל את סיורנו הוירטואלי, במרכז של מרכז העולם, בכיכר הטיימס, ממלכת התיאטראות, שם צופים "עלובי החיים" ממודעות הענק על עלובי החים אשר בקרנות הרחוב ועל אלפי המוניות בצהוב המסיעות את לקוחותיהן אל מחוזות חפצם בכרך האדיר.

ובכיכר הטיימס הסתכלו נא אל המדרכה המערבית של "הדרך הרחבה" הלא היא ברודוויי וגלו את הבנין המרשים של מלון "מריוט מרקיז" עם החזית הסובבת לה בנחת, עוד רגעים ספורים וגם אתם תצפו במראה הנפלא של הכיכר מהקומה השמינית של המלון, קומת הלובי, ישובים לכם בנחת במסעדה הנעה לה לאיטה, כדי שלא תחמיצו שום זווית של הכיכר.

לאחר הקפה והעוגה עלו  לתצפית אשר בקומת הגג כדי לחוות את מראה העיר האדירה בתבל, מצפון לדרום וממזרח למערב.

חרשו את העיר ברגל, צפונה בברודוויי עד אשר תגיעו אל רחוב 59 הגובל בחלקו הדרומי של הסנטראל פארק, לכו מזרחה עד השדרה החמישית, שורו עיניכם ימינה, דרומה והתרשמו מהנהירה ההמונית של המוני נשים וגברים לארכה של השדרה המפורסמת. חצו את הכביש ובקרו בקומת הקרקע של בנין הענק בשם ג'נרל מוטורס פלאזה ובבנין ממוקמת כיום חנות הדגל של ענקית המחשבים, "אפל" פנו לכם כשעה כדי לבקר בחנות מרחיבת האופקים.

ומשם צעדו דרומה עד אשר תגיעו למגדלי טראמפ המוזהבים, כן כן הבניין שייך כולו לנשיא האמריקני דונאלד טראמפ ובתחתיתו מרכז קניות מפואר מאין כמותו.

לאחר שתחוו ותתרשמו מעושרו של האיש, חצו את הכביש אל המדרכה המערבית והמשיכו ללכת דרומה עד רחוב 52, ושם פנו ימינה במדרחוב קצר אל מרכז רוקפלר, שם פסלו של הטיטן היווני פרומתאוס אשר הבריח מהאולימפוס והביא אל בני האדם את האש והאור והידע. כן כן אותו הסיפור על הידע אשר דולף ודולף וממשיך לזרום אל העולם הרחב ובזכותו כלנו נהנים מהאינטרנט אשר במהירות הברק מביא אלינו כל פיסת מידע שאנו מבקשים.

וזאת רק טעימה על קצה המזלג מאותה עיר נפלאה ששמה ניו יורק…

  • המאמר נכתב ע"י דוד זיו – david.shula.ziv@gmail.com

תגובות

תגובות