מאתר עבורך טיולים מאורגנים

ויזה לארה"ב

ויזה לארה"ב

רבות נכתב על הליך קבלת ויזת התייר לארה"ב. לאלו מכם המבקשים לבקר בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות הרי שקבלת ויזה הינה חובה בלעדיה תימנע הכניסה לארה"ב.

 

מהי ויזה?

ויזה = אשרת כניסה. מדובר באישור אותו מנפיקה המדינה, במקרה הנ"ל ארה"ב, עבור אזרח מדינה זרה המבקש לבקר בתחומה. ישנם סוגי ויזה רבים, ובכלל זה ויזת משקיע, ויזהת סטודנט, ויזת חילופי תרבות, ויזת אמן וכו', אך הנפוצה ביותר והרלוונטית לרובנו היא ויזת התייר. ויזה זו מקנה רשות לבקר בתחומי ארה"ב לתקופה של עד שישה חודשים, ותוקפה נגבע בדרך כלל לעשר שנים.

ככלל, נהוגה חלוקה של סוגי הויזה השונים לשניים: ויזה לצרכי הגירה וויזה שאינה לצרכי הגירה. במאמר זה נתמקד בויזת תייר אשר משתייכת לקטגוריה השניה – ויזה שאינה לצרכי הגירה.

 

המבקש לבקר בארה"ב נדרש כאמור להצטייד בויזה ברת תוקף. את הויזה מנפיקים בשגרירות ארה"ב בתל אביב, או בקונסוליה שבירושלים, בהתאם למקום מגוריו של מבקש הויזה. תושבי ירושלים ויהודה ושומרון יגשו אל הקונסוליה שבירושלים, בעוד שתושבי האיזורים האחרים יגיעו אל בשגרירות שבתל אביב.

 

הליך קבלת הויזה מתחיל בהגשת מסמכים לשגרירות. נדרש פירוט רחב ביותר של פרטי מבקש הויזה, הכולל את פרטיו האישיים, כתובתו, מקום עבודתו, השכלתו, שירותו הצבאי, ביקורים קודמים בארה"ב וטיסות למדינות זרות ועוד. לאחר הגשת המסמכים נדרש תשלום אגרה לשגרירות ארה"ב בסך 160$ (התשלום נגבה בשקלים בהתאם לשער הדולר הנוכחי) ולאחר מכן מוזמן מבקש הויזה לראיון בשגרירות או בקונסוליה, במהלכו יפגוש נציג קונסולרי מטעם שגרירות ארה"ב בישראל. הנציג יבחן את פרטיו של מבקש הויזה, יפנה אליו וישאל אותו שאלות אודות מטרת הטיול, שותפיו לנסיעה, עבודתו, משפחתו וכל פרט אחר אשר יניח את דעתו בטרם יאשר את בקשת הויזה. בשלב זה יש להדגיש כי שיקול הדעת האם לאשר את בקשת הויזה נתון לגורם המראיין בלבד. במידה ויחליט לאשר את הבקשה הרי שתתקבל ויזה, אך במידה ומסיבותיו יחליט אחרת הבקשה תידחה. על ההחלטה לא ניתן לערער ולא ינתנו החזרים כספיים מצד השגרירות בגין דחיית הבקשה.

 

גם כאשר מאושרת בקשת הויזה, שמורה לגורם הקונסולרי שיקול הדעת באשר לאורך התקופה. כך, הגם שבדרך כלל תוקף הויזה ניתן לתקופה של עשר שנים, ייתכן ובמקרה מסוים יקבע תוקף הויזה לתקופה קצרה יותר.

 

חשוב לציין שויזה אינה מהווה בטוחה לכניסה לארה"ב. עם הגעת התייר לשדה התעופה הבינלאומי בתחומי ארה"ב, עליו לעבור במחלקת ההגירה כחלק מהליך סטנדרטי לכל הנכנסים לארה"ב. כחלק מהליך זה, ולפני כניסתו למדינה, יש לעבור בפני פקיד מחלקת ההגירה אשר עליו לאשר את הכניסה לארה"ב. יחד עם זאת, אין סיבה לחשוש. בשלב זה נדיר שהכניסה לארה"ב נדחית וככל שאדם לא שהה שלא כחוק במדינה בעבר הרי שמדובר בהליך טכני בלבד.

פסל החירות, ניו יורק - עוצמה מבעד לעיניים

תגובות

תגובות