מאתר עבורך טיולים מאורגנים

הרוקיס הקנדיים

הרוקיס הקנדיים

הרוקיס הקנדיים ושיט לאלסקה

אם הייתם כבר ברוקיס הקנדיים ובאלסקה, בוודאי אתם מבינים שמדובר במקום היפה ביותר בעולם. פסגות ירוקות (ואם מקדימים מספיק – עם מעטה שלג), אגמי טורקיז, קרחוני עד וחיי בר מרשימים, כל אלה יוצרים גן עדן עלי אדמות. לא בכדי הפך איזור זה לכה מתויר וידוע ברחבי העולם, כאשר לעיתים יש להזמין סידורי לינה חודשים ואף שנה (!) מראש.

איזור ההרים כאמור ידוע בחיי הבר המרשימים שבו, ובכלל זה דובים חומים ודובי גריזלי, איילים, צביים, עזי הרים, פומת הרים, נצים מסוגים שונים ועוד ועוד…

מאחר ואיזור הרוקיס הקנדיים הינו צפוני וגבוה, מזג האוויר במהלך רב השנה הוא קר ומושלג. כך, כבר במהלך אוקטובר זוכים ההרים לשלג הראשון ולא חריג לחזות בשלג אף בחודש מאי. יחד עם זאת, מזג האוויר באיזור במהלך הקיץ הוא מעולה. במהלך חודשי הקיץ, יוני עד אוגוסט, שורר מזג אוויר נח ביותר וטמפרטורה ממוצעת של כ-25 מעלות.

העונה המומלצת לטיולים ברוקיס הקנדיים היא אם כן הקיץ, בין יוני לאוגוסט. חרף ההנחה הרווחת, דווקא חודש יוני הוא החודש הטוב ביותר לטיול באיזור וזאת בעיקר בזכות חיי הבר המתעוררים. במהלך חודש יוני, בסמיכות לסוף החורף במקום, חיות הבר נמצאות בשפע רב וניתן לחזות בהן ביתר קלות. כך, דובים לדוגמה, התושבים המלכותיים של הרי הרוקיס, מטיילים במספרים גדולים יחסית  בסמיכות לדרכים והכבישים בהם מטיילים התיירים וכמעט באופן ודאי ניתן לחזות בהם במהלך טיול של מספר ימים. כמו כן, בפסגות ההרים עדיין ניתן לראות שאריות שלגים מהחורף ואף באגמים נותרו שאריות קרח מהחורף שחלף. בנוסף, מאחר ויוני הוא ראשית עונת התיירות באיזור הרי שצפיפות המטיילים נמוכה יחסית ומאפשרת הנאה מירבית מכל פלאי הטבע ללא הפרעות מיותרות של כבישים גדושים ועומס תיירים כפי שעלול להיווצר במהלך חודש אוגוסט או במהלך סופי השבוע.

הרוקיס הקנדיים מורכבים בעיקר משני פארקים לאומיים – הפארק הלאומי באנף והפארק הלאומי ג'אספר. רב האטרקציות ונקודות העניין מצויות בטווח שבין שני הפארקים הללו, שבמרכזן מצויות עיירות הנושאות את שמן. מאחר והאיזור כולו מוגדר כפארק לאומי, מוגבלת הבניה בו. בתי מלון נדרשים לעמוד בתקן, ישובים חדשים לא נבנים וכך גם עסקים אחרים – והכל על מנת להגן על הפארקים הלאומיים וחיי הבר שבמקום למען הדורות הבאים.

בבואכם לתכנן את טיולכם ברוקיס הקנדיים, המלצתנו היא לדאוג לסידורי לינה אידאליים אשר יבטיחו שתוכלו להפיק מטיולכם למקום היפה בעולם את המירב. כאמור, לא קיימות עיירות רבות ברחבי הפארקים הלאומיים בשל מגבלות בניה, וככלל ישנן שתי עיירות מרכזיות: באנף וג'אספר. מומלץ לדאוג ללינה בשתי העיירות, כאשר הראשונה מצויה בחלקו הדרום מזרחי של הפארק והשניה צפונית מערבית לה. עלות הלינה בעיירות עשויה להיות גבוהה באופן יחסי, אך מאחר וחלופות הלינה מצויות במרחק שאינו סביר (החלופה לבאנף הינה העיירה קנמור הנמצאת מחוץ לפארק הלאומי ובמרחק נסיעה של כחצי שעה ממנו והחלופה לג'אספר מצויה מחוץ לפארק אף היא במרחק של כ-80 ק"מ מג'אספר!) מומלץ שלא להתפשר על לינה בעיירות עצמן. לינה מחוץ לשמורה משמעותה הפסד ניכר של זמן בו ניתן ליהנות מיופי השמורה והאטרקציות שבה, זמן נסיעה מיותר וכן הפסד מיוחד של בילוי לילי בעיירות באנף וג'אספר – חוויה מיוחדת שאסור להפסיד. ככל שאתם נוסעים במסגרת פרטית מומלץ להבטיח את סידורי הלינה בהקדם האפשרי, כאשר אין דבר כזה "מוקדם מדי". במידה ובחרתם בטיול מאורגן חשוב לוודא את זהות המלונות ומיקומי הלינה (שלא יחסכו על חשבונכם!).

במהלך הטיול מומלץ לדאוג לבקר במספר אטרקציות אייקוניות ומיוחדות. הראשונה שבהן היא ה"גונדולה" שבעיירה באנף. במסגרת אטרקציה זו עולים התיירים באמצעות רכבל אל פסגת "הר הגופרית" שסמוך לבאנף לתצפית מרהיבה על האיזור. כמו כן, אסור לפספס את שדה הקרח "קולומביה" – שדה הקרח הגדול ביותר מדרומית לקוטב – הנמצא בדרך לעיירה ג'אספר. כחלק מביקור זה עולים על רכב שטח מיוחד המותאם לנסיעה על קרחונים ונוסעים אל קרחון ה"קולומביה". למבקרים ניתנת האפשרות לרדת מהרכב ולסייר באופן עצמאי על הקרחון האדיר לחוויה בלתי נשכחת.

לרב נהוג להמשיך את הטיול מערבה אל עבר העיר היפהפיה וונקובר, ממנה ניתן לעלות על שיט חלומי לאלסקה. אנו ממליצים על לינה של שני לילות בוונקובר וביקור באי ויקטוריה המצוי לחופה של העיר. אל ויקטוריה ניתן להגיע באמצעות מעבורת היוצאת לאורך היום בשעות קבועות, ובה ניתן לסייר בעיר ויקטוריה, בירת מחוז בריטיש קולומביה, ובה מצויים מבני הפרלמנט של המחוז. לאחר יום טיול גדוש ניתן לשוב עם המעבורת אל וונקובר, בה כמובן ישנן אטרקציות למכביר, וממנה מומלץ לצאת לשיט בלתי נשכח בן שבעה לילות לאלסקה.

משרדנו בעל ניסיון רב בכל הנוגע לבניית טיולים לרוקיס הקנדיים ואלסקה, ונשמח לעמוד לרשותך בייעוץ בבניית טיול פרטי או השתתפותך בטיול מאורגן של חברתנו. לשיחת ייעוץ ללא עלות ניתן ליצור קשר בטלפון 03-6440696.

תגובות

תגובות